Turunduse optimeerimine - kogu andmeid, täienda protsessi, leia automatiseerimise võimalusi

Autor: TENFOR marketing
Kuupäev: 10. Jul 2020
turunduse optimeerimine

Kulud turunduses - alatine küsimus, kas need on põhjendatud ja millised kulud toovad tulemusi? Kõige selgema ülevaate turunduskuludest saab digiturundades, sest seal on iga liigutus mõõdetav, eelarve lihtsamini planeeritav, tulemused lihtsamini jälgitavad. Turunduse optimeerimine on see märksõna, mis võimaldab digiturunduses aina paremaid tulemusi saavutada ja seda mõõdetavalt. Kuidas turunduse optimeerimisest kasu saada ja kuidas seda teostada, sellest alljärgnevalt.

Turunduse optimeerimine seisneb A/B testimises. See põhimõtteliselt tähendab seda, kus samaaegselt pannakse jooksma kaks reklaami, kus ühel on pisimuudatus võrreldes teisega, nt sõnumi, pildi, toodete vmt. See reklaam, mis paremini töötab, jäetakse aktiivseks ja selle kõrvale tehakse uus reklaam, kuni jälle nt kahe nädala möödumisel hinnatakse tulemusi, kehvemini konverteeriv reklaam pannakse kinni, asemale tehakse uus jne. Pidev parendus. Ehk siis samade vahenditega saavutad rohkem tulemust või siis saad sama tulemuse vähemate vahenditega. Sõltuvalt eesmärgist.

Siinkohal viitame artiklile, kus alustades turunusega, peab paika panema oma eesmärgid ja välja mõtlema oma pakkumise, sest optimeerimisega hakkad sa testima, kas sul oli õige lähenemine ja kuidas seda paremaks muuta. Testimisega võib selguda, et sa pead oma klientidele pakkuma hoopis midagi muud, mida sa algselt mõtlesid või leidma hoopis uued kliendid, sest sa müüd valele sihtgrupile.

Ja nüüd täpsemalt!

Mis on turunduse optimeerimine?

Turunduse optimeerimine on see, kui vaatate oma turunduskampaania andmeid ja otsustate, milliseid reklaame ja kampaaniaid peaksite jätkama ning millistes peaksite muudatusi tegema.

Miks on turunduse optimeerimine oluline?

Kui kulutate turundusele kuus kümneid, sadu ja tuhandeid eurosid kuus, siis on ilmselgelt mõttekas seda kulutada võimalikult tõhusalt.

Ilmselt soovite raha kulutada kampaaniatele, mis toovad sulle kliente ja teenivad raha. Kampaaniad, mis kulutavad rohkem raha, kui sisse toovad, on mõistlik lõpetada. Tehtud investeeringud peavad ära tasuma.
Kuid sellega ei lõpe turunduse optimeerimine. Kui leiate midagi, mis toimib ja toob kliente, saad seda veelgi optimeerida. Tehes oma kampaanias väikeseid muudatusi, näed, kas saad oma konversioonimäärasid veelgi tõsta.

Internetis turunduse optimeerimise protsess

Turunduse optimeerimise protsess

 1. turundusandmete kogumine ja analüüsimine;
 2. turundusprotsessi täpsustamine;
 3. automatiseerimisvõimaluste tuvastamine.

Digitaalturunduse elutsükkel

 1. meelitada külastajaid oma veebisaidile;
 2. muuta külastajad müügikontaktideks;
 3. sooritada müük;
 4. tekitada korduvklient.

Optimeeri iga faas individuaalselt

Turunduse optimeerimine on muutunud vajalikuks interneti-turundajatele, kes soovivad edukalt konkureerida. Alates veebisaidi külastamisest kuni korduvkliendi tekkimiseni, saab õigete tööriistadega iga etapi optimeerida, et vähendada kulusid ja suurendada müüki.

Oluline on kasutada tehnoloogiat ja olemasolevat informatsiooni enda kasuks. Digitaalajastul edukalt turundamine sõltub rohkem kui kunagi varem andmetest ja tehnoloogiast. Andmete kogumiseks kasutatakse tehnoloogiat ja tehnoloogia kasutab andmeid, et digitaalturunduse elutsükli igat etappi rohkem automatiseerida ja optimeerida.

Turunduse optimeerimine on organisatsiooni turundustegevuse täiustamise protsess, mille eesmärk on maksimeerida soovitud äritulemusi. Turunduse optimeerimine viiakse läbi iga individuaalse turundustaktika korral, samuti optimeeritakse nende taktikate sobivust turundusstrateegiasse tervikuna.

1. samm: andmete kogumine ja analüüs

Kolmeastmeline turunduse optimeerimise protsess algab andmete kogumisest. Kui sul on täpsed andmed, saad neid kasutada parimate äriotsuste tegemiseks. Kui kogud piisavalt õigeid andmeid, peaksid järgmised käigud turunduses lihtsad olema.

Andmete genereerimine

Digiturunduse elutsükli igas etapis luuakse eritüüpi andmed ning nutikad turundajad kasutavad andmete kogumiseks turunduse automatiseerimist.

Reklaamikampaaniate, reageerimismäära ja veebisaidi liikluse jälgimine

Digitaalturunduse 1. etapp on seotud reklaamikampaaniate ja nende genereeritava veebiliiklusega. Asjatundliku turundajana soovid protsessi kindlasti jälgida algusest peale. Tavaliselt hõlmab see investeeringuid orgaanilisse ja tasulisse reklaami ning muid investeeringuid, mida teed oma kodulehe liikluse suurendamiseks.

Peamised turundusandmed, mida jälgida:

 • millist seadet külastajad kasutavad (desktop, tab, mobiil);
 • külastajate käitumine ja sirvimisteekond;
 • kampaania ja URL, millelt külastajad saabuvad;
 • hind külastuse kohta.

Külastajate muutmine müügikontaktideks ja konversioonimäärade jälgimine

Veebisaidi külastajate müügikontaktiks muutmiseks peab olema võimalik kindlaks teha, millised külastajakogemused viivad konversioonini. Need külastajakogemused hõlmavad lehe paigutust, kutset tegevusele, maandumislehti, navigeerimist. Veebisaidi iga funktsioon mõjutab konversioonimäärasid.

Peamised turundusandmed, mida jälgida:

 • täidetud kontaktivorm;
 • valitud telefoninumber;
 • A/B testid kampaaniatele ja maandumislehele;
 • müügikontakti hind.

Müügikontaktide klientideks muutmine

Sinu tegevused mõjutavad otseselt uute klientide arvu, kes olemasolevast kontaktinimekirjast tulevad. Eesmärk on hoida kontakte aktiivsetena, pakkuda neile väärtuslikku sisu ja suunata neid vajaduse tekkimisel ostuni.

Peamised turundusandmed, mida jälgida:

 • e-kirja avamise määr;
 • aeg esimese ühendusevõtuni;
 • aeg viimase kontaktini;
 • müügimehe aktiivsus ja tulemuslikkus;
 • aeg müügini;
 • tulud, kasum ja investeeringutasuvus.

Analüüsige oma turundusandmeid

Enamasti peaksid kogutu andmed tegema ilmsiks, milliseid otsuseid on vaja teha turundusprotsessi järgmistes etappides.

Andmetes näed kampaaniaid, mis kulutavad liiga palju raha ja tekitavad liiga vähe müügikontakte ning näed kampaaniaid, mis genereerivad ebakvaliteetseid müügikontakte. Neid märgates peaksid viivitamatult tegema muudatusi oma ettevõtte turundusviisis.

Kasum on detailides

Kui ilmselged puudused on lahendatud, on aeg uurida lähemalt vähem ilmseid üksikasju. See eraldab suuri tegijaid, nendest, kes võitlevad oma äri kasvatamise nimel. Nende üksikasjade nägemiseks vajad toimivat tööriista (loe lisaks SIIT) ja kui sul on toimiv tööriist olemas, saad reklaamiraha tööle panna veebisaidile liikluse toomiseks ja tulude genereerimiseks.

Kõik kogutud andmed peaksid olema omavahel ühendatud, et tuua välja kohad, mida tuleks parandada.

Vaata kogu müügiprotsessi

Pea meeles, et andmeid analüüsides pead uurima, kuidas need mõjutavad sinu soovitud äritulemust.
Kui soovitud tulemus on kasum, siis vaata ülaltoodud punkte ja selgita välja, millist neist saab tulude suurendamiseks ja kulude vähendamiseks optimeerida. Oluline on, et iga tulemus on seostatav konkreetsete turundustegevustega.

2. samm: täpsusta turundusprotsess

Turundusprotsessi täpsustamine viib efektiivsemate eesmärkide, kommunikatsiooni ja vastutuseni.
Kogutud ja analüüsitud andmed peaksid selgitama, millised on sinu turunduse väljakutsed, milliseid muudatusi tuleb teha ja kus saavutad kõige rohkem edu.

Tee muudatusi, mis on olulised.

Kõige olulisem, mida turundaja saab muuta:

 • reklaamikanalid;
 • maandumislehed;
 • üleskutsed tegevusele;
 • turundussõnumid;
 • müügikontaktide kogumine;
 • müügikontakte toovad e-kirjad;
 • müügikontaktide segmenteerimine.

54% turundajatest nõustub, et kliendikogemuse kaardistamine on kõige tõhusam taktika turunduse automatiseerimise optimeerimiseks.

3 samm: tuvasta automatiseerimise võimalused

Alles pärast selgelt määratletud ja optimeeritud turundusprotsessi näete, mida saate automatiseerida. Automatiseerimine suurendab toimivust, reageerimisvõimet ja annab sinu meeskonnale rohkem aega müügi lõpetamiseks.

Automatiseerige suhtlus kontaktidega

Hästi kavandatud turundusprotsessi ja loomingulise mõtlemise abil saate luua endale tegevuskava, mille saab täielikult automatiseerida. Kasutage tarkvara, mis tuvastab, millal potentsiaalne ostja peaks teatise saama ja milline peaks olema temaga suhtlus. On oluline, et kirjad on isikupärased igale konkreetse potentsiaalse kliendi jaoks.

Müügikontakti edendava suhtluse puhul arvesta järgmiste teguritega:

 • veebisaidil käitumine;
 • aeg alates külastajast müügikontaktiks saamiseni;
 • kampaania tulemus;
 • konversiooni tüüp;
 • sissetulev kommunikatsioon;
 • müügikontakti skoor

Automatiseerige oma müügitiim

See ei tähenda ainult seda, et õige müügikontak jõuab õige müügiinimeseni, vaid ka seda, et iga müügitiimi liige suurendab oma edukalt sõlmitud müükide arvu. Võimalik on parandada müügipersonali efektiivsust automatiseerides ülesandeid, et säästa aega, vähendada hooletussejätmist ja suurendada bränditeadlikkust.
Põhjalikult läbimõeldud müügipersonali automatiseerimise protsess suurendab tulusid, meeskonna moraali ja klientide rahulolu.

Turunduskampaania optimeerimise parimad tavad

Nüüd, kui tead oma turunduskampaaniate optimeerimise tähtsust, räägime parimatest tavadest, mis nimetatud tulemusi toovad.

Sea strateegia esikohale

Paljud turundajad mõtlevad eri kanalitest eraldiseisvate osadena nt „e-posti turunduskampaania” või „sotsiaalmeedia kampaania”. Kuid kõik need kanalid toetavad sama strateegiat ja neid tuleks selliselt ka käsitleda.

Kõigepealt määrake kindlaks oma turundusstrateegia ja seejärel looge ideaalne turunduskomplekt, mis teid sinna viib. Kui see nõuab konkreetse kanali suuremat kasutamist ja teise vähem kasutamist, siis see on juba sinu esimene suur samm turunduskampaania optimeerimise suunas.

Koguge andmeid ja mõõtke tulemusi algusest peale

Enne kampaania käivitamist peaksite juba teadma, milliseid ülaltoodud tegureid kavatsete mõõta ja määrama selleks vahendid. Seadke üles UTM-i parameetrid, märksõnad, KPI-d ning tööriistad, mida kasutate andmete analüüsimiseks. PPC (Paid Per Click) reklaamimine ei nõua nii palju pingutust, kuna vastavad mõõdikud on juba PPC protsessi sisse ehitatud.

Kasutage erinevate platvormide tugevusi

Edukas mitmes kanalis turundus, ei ütle lihtsalt igas kanalis sama asja, vaid pigem kasutab ära iga kanali tugevused, et turundusstrateegia täide viia. Nt sotsiaalmeedias toimib kõige paremini kliendisuhete loomisel, samal ajal kui sisuturunduse eesmärgiks on klientide koolitamine ja kaasamine õppimise seisukohast.

Isikupärasta

On absoluutselt oluline ära kasutada kõik kogutud käitumis- ja demograafilised andmed klientide kohta. See mitte ainult ei võimalda põhjalikumat analüüsi, vaid ka kliendid hindavad, et sõnum on kohandatud just nende jaoks.

Isikupärastamine võib esineda mitmel viisil: alates reklaamide taassihtimisest, mis põhineb eelmistel lehekülastustel, kuni inimese nime sisestamiseni reklaamkirjas. Samuti võib isikupärastamisega minna väga süvitsi näiteks jaemüügibrändid saadavad personaliseeritud tootepakkumisi kliendi varasemate ostude (või isegi lehekülastuste) põhjal.

Testi kõike

Kampaaniad tehes ärge jääge kinni ühte kujundusse. A/B testimine on veebisaidi ja e-kirja turunduskampaania optimeerimise põhikomponent ning hõlmab pidevat paigutuste ja tekstivariatsioonide testimist.

A/B testimine annab sulle iga õnnestunud muudatuse korral tavaliselt vaid mõne protsendipunkti suuruse tõuke paremuse suunas. Kuid need väikesed muutused külastustes veebilehele ja konversioonides moodustavad lõpuks suure numbri.

Kokkuvõte

Kui oled oma kampaaniad optimeerinud, siis on aeg maha istuda ja tulemusi oodata? Mitte päris. Kampaaniatesse investeeritud aja ja ressursside üle pead pidevalt ülevaadet omama. Kas need loovad organisatsioonile väärtust? Mis on investeeringutasuvus? Kas optimeerimine on aidanud? Õnneks oskad nüüd neile ja paljudele teistele küsimustele vastata.

Allikad:
https://www.marketingoptimizer.com/marketing-optimization/
https://improvado.io/blog/marketing-optimization-guide
https://www.convinceandconvert.com/digital-marketing/new-research-how-to-optimize-marketing-automation/

Üles
crossmenu