Soovid tulemusi - hoia fookust

Autor: Mari-Liis Tenno
Kuupäev: 18. Nov 2016

On kolm vägagi paeluvat sõna – eesmärk, fookus ja tulemused. Just antud järjekorras, et saavutada pidev progress.

Alusta küsimusega „Mis on eesmärk?“. Kui eesmärk on paigas, alles siis saab hakata selle poole püüdlema. Kui konkreetset eesmärki ei ole, siis mille poole Sa püüdled? Eesmärke võib seada kolmel tasandil: isiklikul, sotsiaalsel ja tööalasel.

Teine kriitiline punkt on fookus ja seda eriti just tänapäeval, kus meid ümbritseb informatsioonist üleküllastunud maailm. Vajadus uudiste järele on pehmelt öeldes haiguseks kujunenud. Kas tuleb tuttav ette: vaatan korraks Delfi viimased uudised üle, uurin, kas keegi on lisanud Facebooki pilte või kui palju klikke on saanud minu viimane Google Analytics`i Goal. Kuid stop, kogu selles virr-varris on vaja oluline tehtud saada ning liikuda pidevalt sammhaaval oma eesmärkidele lähemale.

Järgnevalt mõningad head fookust hoidvad nipid, mida ise kasutan ja usun, et leiad siit endalegi ühtteist rakendamiseks.

Kogu piisavalt infot enne plaani täideviimist.
Olgu tegemist kas blogipostituse, kõne, projektijuhtimise, müügitehingu või millegi muuga, siis hea ettevalmistus ja asjade läbimõtlemine annavad suurema tõenäosusega soovitud tulemuse. Lisaks informatsiooni omamisele ja sellega oma tagala kindlustamisele, on oluline arvestada kõigi osapoolte huviaspektidega, et tegevusest sünniks maksimaalne sünergia.

Pane paika MIKS?
Kirjelda endale, miks Sa pead seatud eesmärgi täide viima. Mida täpsemalt Sa enda jaoks eesmärgi ära põhjendad, seda kindlamini suudad soovitud teel püsida!

Jaga eesmärgi saavutamine vaheetappideks.
Tähista vaheetappide saavutamist, see hoiab Sind motiveerituna.

Tegevuste täideviimisel keskendu korraga vaid ühele asjale.
Mitut asja korraga tehes võid absoluutselt kindel olla, et kaotad nii ajas kui ka lõpptulemuse kvaliteedis.

Keskendu lahendustele.
Millega iganes Sa ei tegeleks, ilmuvad Sinu teele probleemid, see lihtsalt on nii. Nendest ei tohi aga lasta end heidutada ning keskenduda tuleb vaid lahendustele.

Visualiseeri lõpptulemus.
Visualiseeri rahulolutunne eesmärgi saavutamisest, see aitab Sul motivatsiooni tõsta.

Tea oma päeva kõige produktiivsemat aega.
Planeeri sellele ajale oma päeva kõige tähtsam ülesanne, nii saab suure sammu edasi ja ülejäänud pisemate teemadega saab tegeleda päeva muus osas.

Tee mõttepause ja viibi üksi.
Oluline on tegutseda eesmärgipõhiselt. Eesmärk ei ole teha palju tööd, vaid seda, mis toob tulemusi. Leia aega mõtete koondamiseks ja selgusele jõudmiseks. Ära karda vaikust ja üksindust, vaid võta see aeg teadlikult ja kasuta maksimaalselt ära.

Vii alustatu lõpuni.
Meie ümber on väga palju erinevaid arvamusi, kui oled tegevusega alustanud, võid kindel olla, et need hakkavad kõikjalt Sinuni jõudma. Oluline on, et Sa oma lõppeesmärgist kõrvale ei kaldu ja usud valitud teesse, sest end pidevalt katkestades ja teiste arvamuse alusel oma teed eesmärgini muutes, ei pruugi Sa üldse finišisse jõuda.
Alustatu lõpuniviimine ehk tulemusteni jõudmine annab Sulle enesekindluse ning usu ja jõu järgmiste eesmärkide elluviimiseks!

Unista, ole tegemistes järjepidev ja naudi tulemusi!

Mari-Liis Tenno
Tenfor Invest OÜ kaasasutaja ja vastutav turunduskonsultant

Üles
crossmenu