See on huvitav, kuidas meie enda mõtted meid edasiliikumast takistavad. Lubada endal eksida, eksimustest õppida ja saada paremaks kui kunagi varem, see on kunst hakkama saada oma emotsioonide ja teiste hinnangutega. Turundajad teavad seda tunnet, kuidas pidevalt tuleb uusi lähenemisi katsetada sealjuures teadmata, kuidas sõnumid, visuaal ja „tülitamine“ vastu võetakse.
Muutuste ja uute asjade katsetamine toob kaasa ebamugavustunde, sest me ei tea, millist tulemust oodata. Sellele vaatamata just muutused annavad võimaluse progressiks. On ütlus, et maailmas on ainult üks asi kindel ja see on muutumine. Aga kuidas siis tunda ennast hästi nende muutuste keskel? Oleme avastanud, et kindlustunde annab õppimine.
Lugeda erialast kirjandust, katsetada erinevaid uusi meetodeid, olla alati nö üks samm ees. See annab sisemise valmisoleku ja tugevuse muutustega sammu pidada.
Inspiratsiooni ja teadmisi saab ammutada mitmetest keskkondadest. On olemas suurepäraseid individuaaltreenerid, koolitusi ja kasvukeskkondi. Kui oled pigem iseõppija, siis head raamatud on Su suurimad sõbrad.
Oma uues rubriigis oleme üles loetlenud raamatud ja koolitused, mis on meid inspireerinud ja leiad ehk ka endale siit midagi huvitavat:
Paremate tulemuste saavutamiseks toon eraldi välja viis punkti, millele ise keskendume:
1) Tea eesmärki – meil kõigil on alati väga palju “teha”, samas sisaldab see ka tihti lihtsalt eesmärgitut tegutsemist ehk tundide täitmist. Samuti on meie ümber äärmiselt palju segajaid – uus email, telefonikõne, töökaaslased, teiste inimeste probleemid – ainus viis sellest üle olla ja vältida asjatust raiskamist on see, kui Sa tead täpselt, mida sa pead saavutama. Kui sa tead oma kõige tähtsamat lõppeesmärki, siis võimaldab see sul keskenduda sellele, mis on sinu jaoks oluline ja teiste inimeste põletavate teemadega tegeleda siis, kui sinu enda kõige olulisema eesmärgi saavutamiseks on tegevused tehtud. Oluline ei ole mitte tunde täita ja tööd teha, vaid tehtud saada tegevused, mis viivad sind sinu unistustele ja eesmärkidele lähemale.
Nipp: kaardista eesmärgid aasta, kuude ja nädalate kaupa ning planeeri igapäevased tegevused, mis viivad sind samm-sammult eesmärkidele lähemale.
2) Kasuta aega targalt – aega on meil kõigil ühe palju – 24 h ööpäevas. Seda on piisavalt palju, et kõik oluline tehtud saada – suhelda inspireerivate inimestega ja hoida oma lähisuhteid. Kavanda oma päev nii, et jõuad lähemale oma eesmärkidele, aga nii et ka sinu sotsiaalsed ja hingelised vajadused on rahuldatud.
Nipp: Märgi oma kalendrisse lisaks tööülesannetele ka suhtlemine sõprade ja perekonnaga ning aeg iseendale.
3) Ole avatud tagasisidele – konstruktiivne tagasiside on heaks lähtekohaks progressile. Õpi seda võtma loomuliku osana arengust.
Nipp: keskendu lahendustele, mitte vabandustele ning tea, et edasilükkamine ei tööta sinu kasuks!
4) Õpi pidevalt – uute teadmiste omandamine avardab silmaringi ja tõstab enesekindlust. Arenda end igapäevaselt omas valdkonnas, ole kursis viimaste arengutega ning rakenda õpitut. Katseta, eksi, paranda tulemusi ja korda!
Nipp: Leia oma valdkonna eestvedajad ja tee nendega koostööd. Leia koolituskeskused, kelle tooted on tasemel ja loe igapäevaselt raamatuid.
5) Saa paremaks iseendaks – kõik algab seestpoolt. Ole alati valmis teistelt õppima, kuid jää alati sealjuures iseendaks. Tea oma tugevusi ja keskendu nendele.
Nipp: Leia aega mõtlemiseks, vaata kaugusse, kasva sisemiselt!
Turundus on muutumas üha täpsemaks, meilt oodatakse aina huvitavamaid ja kõnetavamaid sõnumeid, paremaid tooteid ja nutikamaid lahendusi. Nii turunduses, kui ka igas teises valdkonnas on parimaks indikaatoriks asjade toimivuse osas tagasiside. Selle ainsaks eelduseks on, et asjad on vaja tehud saada ning “turule”. See, mis töötab on pidev katsetamine ja järjepidev areng, seega peab teadvustama endale, et alati tuleb anda parim, aga alati saab teha veel paremini.
Siin on hea tuua näide MIcrosoftilt, me oleme aastakümneid kasutnud nende operatsioonisüsteemi, aga kuni tänase päevani saame nendelt pea igapäevaselt uuendusi, mis töötava lahenduse veel paremaks muudavad. Kui nad oleksid siiani oodanud, et välja lasta “perfektne” või nö lõplikult valmis toode, siis ei teaks me neist siiani midagi. Alternatiivina võib tuua Starmani ajamasina, ka siin on meile tuttav, et korra kuus või kahe tagant saame jälle kirja, et peagi saame hakata kasutama veel paremat ajamasinat.
See on pidev areng, kus omandatakse uusi teadmisi ning rakendatakse neid, et saada üha paremaks!
Paremaks saame me läbi julguse tegutseda, eksimise ja seeläbi parendamise. Julge tegutseda ja eksida! Seda on kindlasti lihtsam öelda kui sellega toime tulla. Meil on loomuses võitmine, olla eduks ja mitte eksida. Hoides end eksimuste eest ehk toimetades pidevalt turvatsoonis võib kindel olla, et mitte midagi põnevat ei juhtu ja progressi ei toimu. Arengule vastupidiselt muutume pigem veelgi vaoshoitumaks ja tagurlikumaks. Olgem avatud arengule!