Kuidas end fotograafina turundada?

Fotograafina teed pilte, mis köidavad vaatajate meeli, talletades hetked ja tekitades emotsioone. Töötades olemasolevate klientidega ning veendes uusi, on oluline näidata oma oskusi, et veenda, et just Sina oled see, kes saab nende soovid täide viia. Sinu suhtluskanalid peavad kaasama huvilisi selliselt, et nad teeksid päringu või broneeringu just Sinuga.

Tänapäeval käib broneerimine ja veenmine paljuski läbi online kanalite - üheks selliseks on sotsiaalmeedia, aga ennekõike on Sinu visiitkaardiks koduleht.

Mis on kodulehe (ja Sinu müügitunneli) juures oluline!

1) Koduleht peab tõestama Sinu usaldusväärsust - näitama Sinu oskusi, Sinu spetsialiseerumist või ka universaalsust. Näidistööd ning referentsid on selleks ülimalt olulised. Samuti pildid, mis tekitavad emotsioone ja soovi saada endale samasugust tulemust!

2) Külastajal peab olema lihtne ja loogiline leida kodulehelt üles soovitud info ning ta peab veenduma, et just Sina oled see õige, kes nende soovid täide viib.

3) Koduleht peab olema kaasaegne ja pidevalt uuenev. Praegusel ajal areneb tehnoloogia ja ka stiil väga kiiresti ning oluline on sammu pidada, et olla alati eesrinnas.

4) Potentsiaalne klient vajab ostuotsuse tegemiseks mitmeid kokkupuutepunkte ning veenmist - samuti tehakse palju eeltööd. Seega on väga tähtis köita külastaja tähelepanu, et saada tema kontakt - et sealt edasi liikuda järgmiste sammudega - milleks võib olla konsultatsioon või tellimus.

6) Kodulehelt lahkunud huvilise jaoks tuleb üles seada taasturundus reklaamid, et hoida end kontakti meeles ja veenda teda Sinu juurde tulema, kui ta on tellimiseks valmis. Taasturundus siinkohal suudab tõsta suuresti müügi efektiivsust.

7) Müügi ning äri kasvu eesmärkide saavutamiseks peab koduleht muutma Sinu ja kliendi elu mugavaks ning pakkuma kliendile väärtust! Selleks saab kasutada turundusautomaatikat ja broneerimissüsteeme.

Näiteks saab lisaväärtuse ja müügi argumendina pakkuda lühikest konsultatsiooni ja seda saab mugavalt broneerida läbi broneerimissüsteemi. Broneerimissüsteemid tagavad efekiivse kliendihalduse ja teavitused, et keegi oma konsultatsiooni või seanssi ei unustaks!

Turundusautomaatika võimaldab asuda potentsiaalse kliendiga personalsesse suhtlusse loomaks usaldust, ilma, et Sa ise peaksid sekkuma enne kui kontakt on valmis Sinuga edasi liikuma.

8) Konkurents on tihe ning parim viis toomaks rohkem huvilisi Sinu kodulehele on reklaamid. Peamisteks kanaliteks on Facebook ja Google.

Facebooki reklaamid rõhuvad emotsioonidele ning toovad külastajaid kel on juba huvi olemas, aga polnud veel aktiivselt sellega tegelenud. Ning neid, kelles suudad oma reklaamidega huvi äratada!

Google reklaamid võimaldavad Sul olla nähtav, kui kliendil on juba aktiivne huvi teenust tellida. Ehk panustades õigetele märksõnadele tood oma lehele kontakti, kes on valmis ostma.

Reklaamid on kulukad, aga efektiivsed, kui neid õigesti kasutada. Märksõnaks on terviklik müügikanal ehk kõik varasemalt mainitud elemendid peavad olema paigas ja töötama ning siis pakuvad reklaamid ka korralikku võimendust Sinu äri kasvuks.

Kokkuvõtteks

Ei ole vahet, kas oled juba kogenud fotograaf või alles sellel teekonnal alustamas, oluline on veenduda, et tagad oma klientidele parima teenindusmugavuse ning seeläbi enda äri kasvu.

Ülevalpool toodud sammud annavad sulle pidepunktid enda turundamiseks. Oluline on tagada, et Sinu visiitkaart ja "nägu" ehk Sinu koduleht oleks terviklik, pakkudes väärtust kliendile ja olles sealjuures parim referents Sulle.

Kui tunned, et vajad abi mõne turunduskanali väljaarendamisel või tervikliku müügitunneli rajamisel - alustades kodulehest, kontaktide kogumissüsteemide ning turundusautomaatikani välja või soovid terviklikku turundushaldust, et keskenduda oma põhitegevusele, siis saame Sulle siin abiks olla.

Pakume fotograafidele tasuta 30-minutilist nõustamist, nõustamaks, kuidas oma turunduskanaleid välja ehitada ning kuidas nende abil oma ettevõtet kasvatada!

Edukat fotografeerimist!


Broneeri tasuta 30-minutiline konsultatsioon!

TENFOR kontaktivorm (#3)
crossmenu